Nazdar!

Nech se rozeznít údery Gongu. VLK GONG je příprava na službu vůdce oddílu i seznámení s potřebnými znalostmi. Vůdce má nezastupitelnou úlohu v hnutí, jako vzor pro vedenou skautskou generaci. VLK GONG učí rozpoznávat pravé vůdcovství od pouhého „vedení“.

Pokud si i Ty uvědomuješ, jak důležitý je duchovní rozměr hnutí a chceš jej prožít v kruhu podobně založených bratří, pokud Tě oslovuje myšlenka vůdcovství a pokud chceš složit vůdcovskou zkoušku, je GONG pro Tebe ten pravý. Vzájemně se obohacujeme a hledáme další inspirace do života oddílů i života skautského vůdce. Necháváme se doprovázet osobnostmi nejenom skautské historie.

roverská hůl

Na GONGu se snažíme spojovat to nejlepší z tradice s tím, co oslovuje děti našich oddílů dnes.
Jako jediný kurz v ČR je VLK GONG nekoedukovaný.

Specifika kurzu

• Důraz na osobnost vůdce a přijetí vůdcovství
  • Duchovní rozměr skautingu
  • Putování přírodou v zimě i v létě